Bitcoin Cash, Monero, Dogecoin Analiza cen: 11 lipca

Bitcoin, największa krypto waluta na świecie, nadal dyktuje ruchy cen większości rynku altcoinów. Wydaje się jednak, że jego wpływ na resztę może po prostu słabnąć. Podczas gdy Bitcoin wzrósł na krótko przed spadkiem w ciągu ostatnich kilku dni, wielu takich jak Bitcoin Cash, Monero i Dogecoin wydawało się opierać, dlatego nie spadły one tak gwałtownie jak BTC.

Bitcoin Cash [BCH]

Popularny widelec Bitcoin był jednym z najszybszych, jakie udało mu się odzyskać po stratach poniesionych w wyniku krachu na rynku w Czarny Czwartek. Jednak od tego czasu BCH nie zdołał utrzymać tego rozmachu, a kryptoński trend spadkowy od czerwca jest godny uwagi. Jednak w momencie pisania, BCH zdawał się zauważać odwrócenie trendu, z BCH wspina się na grzbiecie własnych zysków Bitcoin Era i tam pozostać.

Po cenie 238,35 dolarów, BCH odnotował wzrost o prawie 7% w ciągu ostatniego tygodnia, ostre odwrócenie losów cenowych z poprzedniego tygodnia.

To samo potwierdziły wskaźniki techniczne kryptońskie, ponieważ podczas gdy paraboliczne znaczniki SAR były znacznie poniżej świec cenowych i sugerowały byczyskość, Chaikin Money Flow ustabilizował się nieco na poziomie około 0,10.

Bitcoin Cash pojawił się w wiadomościach niedawno po ujawnieniu, że popularny stabilcoin Tether [USDT] krąży w łańcuchu BCH.

Monero [XMR]

Monero, jedna z najważniejszych na rynku monet poświęconych prywatności, w ciągu ostatnich kilku miesięcy stale rosła w górę wykresów. Jednak od czasu odzyskania strat marcowych, XMR od czerwca odnotowuje ruch na boki, a transakcje kryptograficzne odbywają się w przedziale cenowym. Jednakże, podobnie jak BCH, był on szybki do piggyback na zyski Bitcoin kilka dni temu, z XMR nie podzielać korekty zarejestrowane przez Bitcoin.

W czasie pisania, XMR był notowany na 69,17 dolarów, po zanotowaniu zysków na poziomie prawie 9% w ciągu ostatnich 7 dni.

Usta Bollinger Bands wydawały się nieznacznie rozszerzać, co było oznaką nadchodzącej zmienności na rynku XMR, podczas gdy linia MACD była znacznie powyżej linii Sygnału na wykresach.

Moneta o prywatności pojawiła się w wiadomościach niedawno po tym, jak w raporcie stwierdzono, że IRS pracuje nad odanonimizowaniem takich jak Monero i Zcash, raport, który niewiele pomoże złagodzić obawy po ogłoszeniu przez Chainalysis integracji wsparcia dla tego samego.

Dogecoin [DOGE]

Dogecoin, ulubiony meme-coin w Internecie, miał dość wyciszony rok 2020. To było jednak zanim pewien użytkownik TikTok’a wziął to na siebie, aby przepompować cenę krypty do 1$. Cóż, tak się nie stało, ale to, co się potem stało, to niesamowity skok, który spowodował, że DOGE wspiął się o 110% w ciągu kilku dni. Należy jednak zauważyć, że krypto wkrótce również drastycznie spadło, deprecjonując się o ponad 25% na wykresach.

Wielkość wzrostu i spadku DOGE’a była wspólna dla jego wskaźników technicznych, ponieważ podczas gdy Awesome Oscillator odnotował gwałtowny wzrost na wykresach, podkreślając silny byczy impet, Relative Strength Index odnotował gwałtowny wzrost w kierunku strefy wykupienia, po którym nastąpił gwałtowny spadek.

Pompy cenowe za pośrednictwem TikTok nie są jedynym powodem, dla którego DOGE pojawił się w wiadomościach, ponieważ od tego czasu Bitfinex nie tylko wymienił kryptonim jako MegaDogecoin, ale także Binance ogłosił wieczyste kontrakty terminowe z 50x dźwignią finansową.